Grupa Alupol Packaging najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle w roku 2010 !

2011-04-06


Grupa Alupol Packaging najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle w roku 2010 !

Alupol Packaging – po przeprowadzeniu przez koncern Nestle globalnej oceny dostawców - został wybrany najlepszym dostawcą opakowań giętkich do europejskich zakładów Nestle w 2010 roku. To bez wątpienia największy sukces rynkowy w historii Segmentu Opakowań Giętkich.  


Największy producent żywności na świecie - Nestle poddał corocznej ocenie 71 dostawców, wśród których znalazły się największe światowe koncerny działające w branży opakowań giętkich. Dużą niespodzianką jest fakt, iż ranking wygrała  spółka Alupol Packaging S.A. wchodząca w skład grupy kapitałowej Grupy Kęty S.A. Alupol Packaging otrzymał w rankingu 4,4 pkt na 5 możliwych. Pierwsze miejsce w rankingu to efekt wieloletniej, dynamicznie rozwijającej się współpracy pomiędzy naszymi firmami.


 

 

 

Grupa Nestle jest jednym z kluczowych klientów Alupol Packaging. W zakładach w Tychach i Kętach zaopatruje się między innymi w opakowania do zup w proszku, sosów, przypraw, kaw, deserów, kostki bulionowej, odżywek dla dzieci itp. W 2010 roku  Alupol Packaging został zakwalifikowany jako dostawca do całej Grupy Nestle, co oznacza, że współpraca odbywa się już na globalnym, wielosegmentowym rynku. Przykładem jest uruchomienie produkcji opakowań dla serii „juicy chicken” dedykowanych na cały rynek europejski, a także produkcji zadrukowanych folii nakrywkowych na lody, m.in. Manhattan, KitKat oraz Princessa. W 2010 roku Alupol Packaging rozpoczął również dostawy laminatów do konfekcjonowania kawy typu Nescafe. Równocześnie Alupol Packaging pozostaje największym dostawcą laminatów do zakładu Nestle w Kaliszu.

Grupa Alupol Packaging sprzedaje rocznie ponad 20 tysięcy ton opakowań, które trafiają głównie do największych  międzynarodowych koncernów. Obecnie oprócz „wielkiej trójki” – Nestle, Kraft Foods, Unilever klientami są również inni globalni gracze branży spożywczej, tacy jak: Fererro (Raffaello, Kinder Bueno itp.), Perfetti van Melle (Mentos, Fruittella, Chupa Chups), Sara Lee (Prima, Douwe Egberts), Dr Oetker oraz Rieber & Son (właściciel takich marek jak: Delecta w Polsce, Vitana w Czechach i Toro w Skandynawii).  

 Alupol Packaging Spółka Akcyjna
Centrala

ul. Strefowa 4, 43-109 Tychy

tel.: +48 32 324 57 00

alupol@grupakety.com

Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o.
(Zakład produkcyjny)

ul. Kościuszki 111, 32-650 Kęty

tel.: +48 33 844 64 33

Alupol Films Sp. z o.o.
Wyszukaj w serwise

Platforma zakupowa