Alupol Packaging środowisku naturalnemu

HBF9  wysokobarierowa 9-cio watrstwowa folia tworzywowa

Spółki Alupol Packaging rozwijają technologie produkcji opakowań, które minimalizują ich wpływ na środowisko naturalne. Jedną z takich innowacyjnych technologii jest produkcja dwuwarstwowych laminatów z użyciem własnej wysokobarierowej folii HBF9. Zastępują one np. laminaty o budowie PET/Al/PE, PET/PETmet/PE, PETmet/PE co umożliwia redukcję (30% - 50%) gramatury opakowania.
Oznacza to, że odbiorcy tych opakowań wprowadzają do środowiska średnio o 40% mniej odpadów.
Ponadto poprzez zastosowanie wyrafinowanych warstw zgrzewalnych, energochłonność procesu pakowania produktu jest mniejsza o około 20%. Również mniejsza energia wykorzystywana jest w trakcie procesu produkcji samego laminatu, gdyż w miejsce dwóch laminacji wykonujemy tylko jedną.

  

 

 

 

Laminaty na bazie papieru

 

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się opakowania biodegradowalne. Alupol Packaging unowocześnił i powiększył swoje moce produkcyjne w tym zakresie poprzez uruchomienie nowoczesnego urządzenia Ekstruder Tandem. Produkowane na nim laminaty bazują na papierze, który jest surowcem ekologicznym. Laminaty nie biodegradowalne na bazie PET/Al/PE są zastępowane laminatami na bazie papieru Pap/PE/Al/PE co pozwala wprowadzić do środowiska o około 50% mniej materiałów nie ulegających biodegradacji.

 

 

 Alupol Packaging Spółka Akcyjna
Centrala

ul. Strefowa 4, 43-109 Tychy

tel.: +48 32 324 57 00

alupol@grupakety.com

Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o.
(Zakład produkcyjny)

ul. Kościuszki 111, 32-650 Kęty

tel.: +48 33 844 64 33

Alupol Films Sp. z o.o.
Wyszukaj w serwise

Platforma zakupowa